Var olanı mükemmelleştiriyoruz, geleceği inşa ediyoruz.
Farplas’ın otomotivdeki yarım asırlık birikimiyle otomotiv sektöründe varlığımızı sürdürmeye devam ederken, Fark Labs’teki mobilite atılımlarıyla yarının akıllı ulaşım teknolojilerine hazırlanıyoruz.

AHU BÜYÜKKUŞOĞLU SERTER

Ahu Serter

FARPLAS

Farplas aile şirketi, ruhuyla kurumsal yapıyı oluşturabilmiş nadir şirketlerden biri. 50 yıllık tecrübesi, yatırımcı ruhu, küresel anlayışı, önce insan felsefesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla bulunduğu sektörlerde hak ettiği liderlik pozisyonunu sürdürüyor. Fark Labs, aynı zamanda Farplas’ın ikinci AR-GE merkezidir.

F+ VENTURES

Kurumsal risk sermayesi fonu F+ Ventures, değişen dünyayı ve otomotiv sektörünü yeniden tanımlayan trendleri analiz ediyor, fırsat gördüğü akıllı ulaşım sistemlerine yatırım yapıyor. İlgi alanında post-seed (tohum yatırımı sonrası) ve Series A olan girişimler, ürettikleri bilim ve teknolojiyi girişime dönüştürmek isteyen araştırmacılar ve mobilite konusunda tutkulu olanlar var. F+Ventures, bugüne kadar Amerika, Avrupa, İsrail, ve Türkiye’de, 7 girişime toplam 5 milyon doların üzerinde yatırım yaptı.

DUCKT

Fark Labs mühendis ve tasarımcıları tarafından geliştirilen DUCKT, kullanımı arttıkça karmaşaya sebep olan scooter’lar için tasarlanmış çevre dostu bir şehir mobilyası. Her model e-scooter’ı güvenli biçimde park edip, kilitleyip şarj etmenizi sağlıyor.

CSUM

Creative Solutions for Urban Mobility, geleceğin şehirleri için akıllı ulaşım çözümleri üretiyor. Fark Labs çatısı altındaki mobility ekosistemi içinde, kreatif kolu temsil ediyor. Bazen elle tutulan bir ürün, bazen farklı paydaşların bir araya gelmesiyle ortaya çıkan süreçler için çözüm tasarlıyor. Odağında hep kullanıcı deneyimini iyileştirmek oluyor.

COMODIF

Akıllı Araç Platformu Comodif, araçlar tarafından üretilen verilerle çevresel verileri eşzamanlı olarak işliyor, gelişmiş yazılım ve donanım teknolojilerini kullanarak sürüş güvenliğini artırmak, ölçülebilir değerlerle tasarruf sağlamak ve hayatı kolaylaştırmak için çalışıyor. Kurumsal müşterileri için uçtan uca bağlantılı araç çözümleri sağlarken, araçlardan toplanan verileri katma değerli ürün ve hizmetlere dönüştürüyor. Comodif bugüne kadar Turkcell, FIAT, Renault gibi dünya devi markalar için bağlantılı ürünler geliştirdi. Turkcell Kopilot, FIAT Yol Arkadaşım, Renault Motrio ürünleri müşterilerine akıllı araç tecrübesi yaşatarak marka bağlılığının artırılmasına katkıda bulundu.

ARYA

Kadın liderliğindeki şirketleri, kadın ve kadının gücüne inanan erkek melek yatırımcılar ile bir araya getirir. Bu şirketlere “akıllı para” yatırımı yaparak maddi kaynakların ötesinde değer katar. Daha çok kadın yatırımcının, daha sağlıklı bir toplum yaratacağına inanır.