Mobilite konusuna odaklanmış inovasyon laboratuvarı Fark Labs, aynı zamanda Farplas’ın ikinci AR-GE merkezi.

FARK LABS ÇOK RENKLİ

Tıpkı logomuzdaki gibi rengarenk. Akıllı ulaşım teknolojilerine kafa yoranlar da bizimle, kadın odaklı sosyal girişimden doğan toplumsal fayda da. Renklerimiz logomuzdakilerden de fazla. Farklı yaş grupları, çok farklı kariyer geçmişleri, birbirine hiç benzemeyen karakterler… Çünkü renk ve çeşitlilik, Fark Labs’te en büyük zenginlik.

FARK LABS AKIŞKAN

Fark Labs’in renklerine bir bakın. Sanki gözünüzü biraz kısıp odaklansanız netleşecek, hatları daha belirgin hale gelecek. Oysa öyle olmayacak, renkler hep biraz birbirinin içine geçmiş halde, sınırlar hep biraz flu kalacak. Biz buna belirsizlik değil akışkanlık diyoruz. Fikirlerin, projelerin birbirine aktığı, birbirinden beslendiği kanalları açık tutuyoruz.  Yaratıcılığın en güzel tanımının, birbiriyle ilgisiz gibi görünen şeyler arasında bağlantı kurmak olduğunu düşünüyoruz. Birliktelik zekasına inanıyoruz.

FARK LABS TAM DEĞİL (EKSİK)

Tamamlanmamışlık hissi, bir kusur değil, tam tersine bir Fark Labs değeri. Eksiklik duygusu, var olanla yetinmeme dürtüsü, daha iyisini arayıp bulma arzusu… Bizi ileri götüren biraz da bu “rahatsız” durum. Logomuzdaki üç beyaz parça, yalnızca Fark Labs’in F’si değil, kimi zaman sancılı da olsa hep güvenle sahiplendiğimiz o boşluk hissi. Boşluklarımız aynı zamanda büyüme alanlarımız. Hem kendi içimizde, hem yeni iş birliklerimizde, büyürken büyütmeyi, parlarken parlatmayı, kazanırken kazandırmayı istiyoruz. Boşlukları yeni insanlara ve fikirlere alan açtığı için de seviyoruz.

5P İLKEMİZ

Hem kendi içimizde, hem dışarıda kiminle temas edersek edelim, masaya önce değerlerimizi koymaktan yanayız. Biz ona 5P dedik: People, Purpose, Progress, Passion, Persistence.

PEOPLE
İNSAN

Ne kadar karmaşık olursa olsun, şirketleri ve sistemleri insanlar kurar. Her şey insanla ve insanda başlar, biter. Dürüst, şeffaf, ilkeli, güvenilir, ortak zekaya inandığı için paylaşan insanlara kapımız ve kollarımız hep açık.

PURPOSE
AMAÇ

Kısa, orta, uzun… Fark Labs’te hep bir hedef var. Hedeflerimiz, gitmek istediğimiz yer bizi canlı tutar. Tereddüte, karamsarlığa kapıldığımızda dönüp baktığımız yer de orası; başlangıç noktası.

PROGRESS
İLERLEME

Geleceğin, bugünden daha iyi olmasını istiyoruz. Yeniliğe inanıyor ve destekliyoruz. Fark Labs’te hep bir ilerleme var. Geleceği, çalışmalarımızda yaşıyoruz.

PASSION
TUTKU

Hedefler için de, ilerleme için de bir enerji kaynağı lazım. O kaynak içimizden gelen, bizi besleyen, gerektiğinde cömertçe paylaştığımız tutkumuz.

PERSISTENCE
SEBAT

Yürüdüğümüz yolu temizleyerek, gerektiğinde yenisini açarak, biraz durup dinlenip tekrar deneyerek ama hep ısrar ederek devam ediyoruz.

MARKALARIMIZ